U20: A fordulás után indult be a DEAC-henger

Az első félidőben mutatott gyengélkedését elsöprő teljesítménnyel feledtette U20-as csapatunk a második húsz perc során, így végül rendkívül nagyarányú, negyvennégy pontos debreceni siker született az Atomerőmű SE elleni találkozón.

Borzasztóan nehezen akart beindulni a papírforma alapján jóval esélyesebb mieink szekere a Paks elleni összecsapáson; a fehér-fekete ifjak meglehetősen dekoncentráltan rajtoltak, amit főként támadásban lehetett tetten érni az eladott labdák és a pontatlan befejezések nyomán. A hajdúságiakat irányító Nemes Péternél nyolcpercnyi „flúgos futam” láttán telt be a pohár, 9-7-es vendégfórnál következett be az igencsak szükségszerű időkérés. A megszakítást követően Neuwirth Bence villanásai révén ugyan visszakerült a vezetés a DEAC-hoz, ám a mutatott játékkal még mindig nem lehettek elégedettek a cívisvárosak. (12-10)

A folytatásban már egy fokkal bizalomgerjesztőbben festettek akadémistáink, Magyari Kristóf két triplát is behintett, valamint Hőgye Patrik is jól szállt be, tetemes előnyt azonban így sem sikerült felhalmozniuk a szívósan kapaszkodó paksiakkal szemben. Az első negyeddel ellentétben a másodikban inkább a hátsó szekcióban akadtak problémák, Morgen Frigyes tanítványai rendre könnyedén kerültek helyzetbe, ezek értékesítésével pedig még a félidőben is bőven látótávolságon belül voltak. (36-28)

Az események a nagyszünet után vettek gyökeres fordulatot: fiataljaink összekapták a védekezésüket, olyannyira, hogy szinte makulátlanul hozták le a teljes harmadik etapot. Az ASE ezen periódus során csupán egyetlen büntetőt tudott hozzátenni addigi pontterméséhez, miközben a túlsó térfélen Kenéz Csabáék tizenöt egységig jutottak. (51-29)

A záró felvonás egyenesen örömjátékba torkollott, a formába lendülő hazaiak bedarálták a végére elfáradó tolnaiakat, a különbség akcióról akcióra nőtt. A lefújásra kiütés lett belőle, ráadásul minden debreceni betalált, így maradéktalan lehetett az Ivanovic-Nemes legénység öröme. U20-asaink tehát megszerezték sorozatban hatodik és szezonbeli tizenötödik győzelmüket, és bizakodva várhatják a jövő heti, szombathelyi szuperrangadót.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Atomerőmű SE U20 80-36 (12-10, 24-18, 15-1, 29-7)