U20: A Honvéd nyerte a forduló rangadóját

Tizennégy pontos vereséget szenvedett U20-as együttesünk hazai pályán a listavezető Budapesti Honvéd csapatától.

Az U20-as bajnokság két élcsapata ütközött meg vasárnap Debrecenben: a tabella harmadik pozícióját elfoglaló DEAC az első helyen álló Budapesti Honvédot fogadta. A találkozó tempóját kezdettől fogva a vendégek diktálták, amivel a mieink az első negyed közepéig tudtak lépést tartani.  Öt és fél minutum volt hátra a játékrészből, amikor Czermann Patrik értékesített egy középtávolit, melyet azonban a szünetig már nem követett több cívisvárosi kosár. Akadémistáink leolvadásából jelentős előnyt kovácsoltak a főként Vámos Ádám remeklésére építő fővárosiak, akik Dócs Benedek dudaszós tripláját követően már tizenhárom egységgel vezettek. (7-20)

A hosszas csendet Neuwirth Bence kettese törte meg, de a gödörből ez sem mozdította ki ifistáinkat, mi több, hátrányuk a félidő derekára tizenhét pontosra nőtt. (11-28) A nagyszünethez közelítve életjelet adtak magukról a hajdúságiak; Ságodi Róbert, majd Fekete Csongor is betalált kintről, Magyari Kristóf egy 2+1-es akcióval jelentkezett, zárásként pedig Neuwirth dobott egy duplát – a felek 33-22-es Honvéd-fórral vonulhattak az öltözőbe.

A folytatásban aztán átszakadt a gát, Neuwirth Bence és Hibján Máté révén egymás után három debreceni hármas akadt be, ezzel ismét nyílttá vált a csata. (31-35)  A budapestiek gyorsan reagáltak a DEAC feltámadására, míg a házigazda lendülete megrekedt, így Sabáli Balázs tanítványai felvonás hajrájára visszaállították a kétszámjegyű differenciát. (37-49) A periódus végén viszont újfent a fehér-feketék akarata érvényesült, egy 7-0-s futás eredményeképp öt pontra olvadt a deficit. (44-49)

A negyedik negyedre rendezte sorait a Honvéd, miközben Ságodiék látszólag elfáradtak; a listavezető egy 13-4-es szakasszal nyitott, ami gyakorlatilag el is döntötte a vitás kérdéseket. (48-63) Harmadszorra sajnos már nem tudott felállni a padlóról Darko Ivanovic és Andjelko Mandics legénysége, ezáltal a végjátékra nem maradt izgalom – a kispestiek megérdemelt sikert arattak az Oláh Gábor utcán.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Budapesti Honvéd U20 57-71 (7-20, 15-13, 22-16, 13-22)

DEAC KA: Ságodi 6/3, Neuwirth 15/6, Hibján 6/6, Magyari 3, Czermann 2.
Csere: Fekete 13/3, Varga 7/3, Bankó 2, Jankó -, Hegedüs -, Turán 3/3, Tóth L.
Vezetőedző: Darko Ivanovic
Másodedző: Andjelko Mandics