U20: A Körmend parancsolt megálljt a Kovács-fiúknak

Sorozatban hat sikert követően vége szakadt U20-asaink győzelmi szériájának – Kovács Imre tanítványai az EGIS Körmend elleni találkozó negyedik negyedében már csak kozmetikázni tudtak addig összeszedett, jelentős hátrányukon.

Nem éppen optimálisan, sőt, inkább rémálomszerűen indult néhány fontos játékosukat nélkülöző ifistáink vasi vizitálása. A mieinknek védekezésben főként Schmera Gergely feltartóztatásával akadtak problémáik, de támadásban is igencsak akadozott a fehér-fekete gépezet. A hajdúságiak az első hét perc során csupán öt egységet tudtak feltenni az eredményjelző táblára Czermann Patrik duplája, valamint Fekete-Gál Csongor távolija révén, s ezalatt a vendéglátók szignifikáns különbséget építettek ki. (21-5) A játékrész hajrájában aztán rendezte sorait a DEAC, a hajdúságiak a szünet előtt egy 8-0-s szakaszt futottak, ezzel tíz alá faragva hátrányukat. (21-13)

Sajnos a folytatás legkevésbé sem Hegedüs Brúnóék elképzelései szerint alakult, akadémistáink ugyanis ismét csúnyán beragadtak a periódus rajtjánál. A sokkal agresszívabban kosárlabdázó, ráadásul kintről is hatékonyan célzó körmendiek valósággal átrobogtak növendékeinken, gyakorlatilag egy csapat volt a parketten a második felvonás alatt. A felek közötti óriási differencia az álláson is megmutatkozott, 48-23-nál érkezett el a debreceniek számára megváltással felérő félidő.

A térfélcsere után sem tudtak közelebb férkőzni riválisukhoz Czermannék, mi több, az idő előrehaladtával tovább növelte addig is tetemes előnyét Németh Levente legénysége. A harmadik etap derekán harmincnéggyel is ment az ellentmondást nem tűrő performanszt bemutató MTE; ebből a távolságból ugyan Bankó Martin találatai faragtak minimálisan, ám ez mit sem változtatott a lényegen, miszerint az érdemi kérdések ekkorra minden kétséget kizáróan eldőltek. (70-42)

Fiataljaink becsületére írható jóvá, hogy a totális kiütést azért elkerülték, köszönhetően a 25-16-ra megnyert negyedik negyednek. Összességében azonban a Körmend magabiztosan és megérdemelten kerekedett felül szombat délután, ezzel visszavágva az októberi, negyven pontos DEAC-diadalt hozó odavágóért. Nagy baj nem történt, Kovács Imre fiainak pozíciója továbbra is sziklaszilárd a tabella második helyén.

EGIS Körmend U20-DEAC Kosárlabda Akadémia U20 86-67 (21-13, 27-13, 22-16, 16-25)

DEAC KA: Fekete-Gál 7/3, Balázsi Á. 5/3, Hibján 2, Hegedüs 16/6, Czermann 6.
Csere: Bata 7/3, Turán 10/6, Varga F. -, Bankó 10, Orosi 4, Sólyom -, Ikker -.
Vezetőedző: Kovács Imre