U20: Az első húsz perc okozta vesztünket

Öt pontos, 89-84-es vereséget szenvedett a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata hazai pályán a Kaposvári KK gárdájától. A vendégek az egészen elképesztő formát mutató Paár Márk vezérletével kétszámjegyű előnyt építettek ki az első félidő során, és bár a térfélcserét követően rendezte sorait a Horváth-legénység, fordítania nem sikerült.

Az őszi odavágó és az összesített egyéni statisztikák fényében Paár Márk neve bizonyosan sokszor elhangzott a debreceni öltözőben a vasárnap délutáni mérkőzés előtt, mint a kaposváriak leginkább semlegesítendő játékosa. A kitüntetett figyelem azonban látszólag egyáltalán nem zavarta meg a somogyiak tehetségét, aki a cívisvárosi találkozón is alaposan bekezdett, triplái egymás után, szinte futószalagon potyogtak be a hazaiak gyűrűjébe. A kék-fehérek tízese által diktált tempóval nem tudtak versenyezni a mieink, a különbség már az első negyed derekán kétszámjegyűre rúgott. (10-23) A hajdúságiak főként Mészáros László kosarai révén igyekeztek felvenni ellenfelükkel a kesztyűt, de a játékrész végére még inkább nyilvánvalóvá vált, hogy amíg az ekkor már tizenhét egységnél tartó Paár-t nem sikerül megfékezni, Horváth Imre tanítványainak aligha lehetnek győzelmi ambícióik. (16-27)

Márpedig a KKK gólgyárosának esze ágában sem volt befejezni, mi több, addigi négy bedobott hármasát még további hárommal megfejelte a szünet utáni percekben, emellett a periméteren belülről is megállíthatatlannak bizonyult. 40-21-es vendég vezetésnél aztán végre a DEAC szekere is elindult felfelé, Debreczeni Olivérék egy 11-2-es futással jelezték, hogy nem adták fel a csatát. (32-42) A félidő lefújása előtt a „Delfinek” másik kulcsembere, Puska Bence átvette a stafétabotot az akkorra 32-t (!) termelő társától; és találatainak köszönhetően újra ellépett a Kaposvár. (34-50)

A hosszabb pihenő egyértelműen akadémistáinknak jött jobbkor, és ifistáink maximálisan ki is használták a rendelkezésükre álló időt arra, hogy összekapják magukat. A fehér-feketék rohamait ismét Mészáros László vezényelte, de Gadus Bogdán, Turán Simon és Czermann Patrik is kivette a maga részét a rendkívül hatékony felzárkózási kísérletből, melynek eredményeképpen mindössze három minutum leforgása alatt egy pont híján teljesen eltűnt a deficit. (53-54) A harmadik etap hajrája újfent a kaposváriak akarata szerint alakult, de Hegedűs Brúnóék annyit elértek, hogy látótávolságon belülről mehessenek neki a záró felvonásnak. (63-68)

Kiss Kolosék a negyedik negyedben is minden tőlük telhetőt megtettek az egyenlítésért, de Szőke Balázs fiai ügyesen őrizték fórjukat. Hajduk Attila hárompontosával karnyújtásnyi közelségbe került a győzelem a Kaposvár együttese számára, (68-79) azonban Gadus és Mészáros közreműködésével még egyszer ráijesztett riválisára a DEAC. (79-83) Ennél többre sajnos viszont már nem telt, így végül a KKK örülhetett diadalnak – összességében megérdemelten.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Kaposvári KK U20 84-89 (16-27, 16-23, 29-18, 23-21)