U20: Az Oroszlány is kipipálva

Magabiztos győzelemmel zárta a hetet a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as együttese. Ifistáink huszonnégy pontos különbséggel verték az OSE Lions korosztályos csapatát.

Fiataljaink közül többen is második mérkőzésüket játszották a vasárnapi nap folyamán, hiszen korábban Neuwirth Bence, Kiss Kolos, és Kalassai Martin is debütált a magyar élvonalban. A felsorolt játékosok közül Kiss és Kalassai a kezdő ötösben találta magát U20-as találkozón, míg a felnőttek közt 9 pontig jutó Neuwirth a kispadon kezdett. Nélküle is jól indult a Debrecen, a hetek óta remek formában lévő Czermann Patrik vezetésével korán előnyhöz jutott a DEAC. Sólyom Bence triplájával a játékrész derekán már a tízet is átlépte a különbség, (17-6) és a negyed végén is ugyanezen mértékű volt a differencia a hazaiak javára. (21-10)

A második etapban tovább fokozta a tempót a hajdúsági alakulat, többször is húsz közelében járt a cívisvárosi fór, azonban ekkor még nem sikerült átlépni ezt a határt. Kalassai szépen szállította a kosarakat, ebben a periódusban ő állt ifjoncaink élére. Az első félidő végén 39-24-es DEAC-vezetést mutatott az eredményjelző tábla.

A fordulás után végleg eldőlni látszott a csata, Batbataar hármasával meglett a közte húsz, (44-24) majd állandósult a differencia. A vendégek mindössze tizenegy pontot szereztek a harmadik negyed folyamán, a jó védekezésben oroszlánrészt vállalt Tóth Gergő, kinek blokkjait látván már nem is szívesen tették be a lábukat a festékbe az oroszlányiak. Az ütközet legszebb jelenete a záró felvonásra maradt: Kalassai szemfüles passzát a már említett Tóth húzta a gyűrűbe. A slusszpoén Nemes Ákos nevéhez fűződött, dudaszós hármasa állította be a 74-50-es végeredményt.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – OSE Lions U20 74- 50 (21-10, 18-14, 17-11, 18-15)

DEAC U20: Sólyom 7/3, Kiss 11/6, Batbataar 5/3, Kalassai 16/6, Tóth 5.
Csere:
Czermann 11/3, Neuwirth 7, Nemes 7/3, Kurucz 5, Somi -, Sipos -,
Vezetőedző: Jesper Gustavsson
Másodedző: Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Jó mentalitással kezdtünk, ami megadta az alaphangot az egész mérkőzéshez. Negyedről negyedre egyre nagyobb intenzitással kosárlabdáztunk, így nem férhetett kétség a sikerünkhöz. Boldog vagyok, hogy több játékosom is bemutatkozhatott ma felnőttek között, ez számunkra is jó visszajelzés arról, hogy a helyes úton járunk.