U20: Értékes idegenbeli győzelem

Kovács Imre alakulata tizenkét ponttal győzött Szolnokon, így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A házigazda kezdte jobban a találkozót, három perc elteltével 9-4-re vezetett az Olaj. A mieink szekerét Hegedüs Brúnó triplája indította be, majd Várszegi Ádám is a helyére tett egy középtávolit, Varga Sándor büntetőit követően pedig máris döntetlent mutatott az eredményjelző. (11-11) A hajdúsági rohamokat Vincze Roland és Sebők András találatai igyekeztek megfékezni, ám sikertelenül, hiszen Várszegi triplájával az első negyed derekán fordítani tudott a DEAC. (14-16) A játékrészt Sebők és Varga Sándor egypontosai zárták, mely kétpontos vendégfórral zárult. (15-17)

A folytatásban a szolnoki Lakatos Péter pillanatai következtek, aki sorozatban öt egységet tett be a közösbe egy hármas és egy dupla formájában. Horváth Ákos távolija után már 9-3-as futásnál tartott az Olajbányász, de Kovács Imrének nem kellett időt kérnie, együttese ’lábon kihordta’ a hullámvölgyet. Abban, hogy ez így történt, oroszlánrészt vállalt Hőgye Patrik és Várszegi Ádám, utóbbi második hárompontosával visszakerült a vezetés a cívisvárosiakhoz. (24-25) A félidő végéig szinte felváltva estek a kosarak, összességében igazságos, 29-29-es döntetlennel fordultak a felek.

A harmadik etap első felében hasonló tendencia érvényesült, mint nagyszünet előtt, fej-fej mellett haladt a két gárda. A hazaiak a Sebők-Horváth-Vincze trió külső dobásaira építve haladtak előre, míg a DEAC-nál szépen eloszlottak a pontok. 40-40-es egálról akadémistáink tudtak hamarabb elmozdulni, egy 9-1-es szakasszal lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a debreceniek, amit egyetlen egység híján meg is őriztek a felvonás befejeztéig. (43-51)

Hőgye Patrik kettesével a mérkőzésen először kétszámjegyűre duzzadt a különbség, ami állandósult a teljes utolsó szakaszra. A piros-feketék összes felzárkózási kísérletére érkezett válasz ifistáinktól, hol Hőgyétől, hol Várszegitől, hol pedig Bankó Martintól. A kegyelemdöfést a hajrában Orosi Bálint vitte be egy trojkával, tizennégy pontos mínuszról már nem volt visszaút a hazaiak számára. (53-67) Növendékeink tehát harmadszorra sem hibáztak, a fehér-feketék megszilárdították pozíciójukat a tabella élén.

Szolnoki Olajbányász U20-DEAC Kosárlabda Akadémia U20 57-69 (15-17, 14-12, 14-22, 14-18)
DEAC KA:
Balázsi Á. 1, Hőgye 13, Várszegi 20/9, Hegedüs 3/3, Czermann 6.
Csere: Bankó 4, Varga S. 7, Varga F. 7, Orosi 8/3, Bata -, Varga B. -, Czipka -.
Vezetőedző: Kovács Imre
Másodedző: Kádár Tamás

Kovács Imre: – Az első félidőben puhák voltunk védekezésben és lassan játszottunk. A a nagyszünetben sikerült rendet tennünk a fejekben, és sokkal jobb mentalitással futottunk ki a parkettre, aminek meglett az eredménye.