U20: Győzelem a fa alá

Tizenegy pontos kaposvári sikerrel zárta az alapszakasz első körét U20-as csapatunk, mely a tabella harmadik helyéről várhatja a folytatást.

Kiválóan kapta el a rajtot Darko Ivanovic és Andjelko Mandics legénysége Kaposvárott, a fehér-feketék első hét pontjára nem érkezett válasz a hazaiak részéről. A vendéglátók a nyitó játékrész közepén kezdtek el magukra találni, egy 6-0-s szakasszal kishíján ki is egyenlítettek, de Ságodi Róbert és Hőgye Patrik duplái révén a mieink gyorsan visszaállították a korábbi különbséget. A periódus végén Paár Márk segítségével kozmetikázott az álláson a Kaposvár, mely 18-16-os DEAC-fórral zárult.

A folytatásban triplái révén őrizte előnyét a cívisvárosi alakulat, Varga Sándor és Neuwirth Bence is betalált kintről, míg a túloldalon Paár egyszemélyes hadseregként funkcionálva igyekezett tartani a lépést ifistáinkkal. Amint a KKK kiválósága kapott némi segítséget társaitól, utol is érték a DEAC-ot a somogyiak, azonban Neuwirth a félidő hajrájára is hagyott magában tartalékot, kosarainak köszönhetően a hajdúságiak vonulhattak kedvezőbb helyzetből a nagyszünetre. (33-38)

Az öltözőből a dél-dunántúliak tértek vissza élesebben a parkettre, a kék-fehérek egy 10-4-es futással átvették a vezetést – a találkozó során először. (43-42) A hullámvölgyet Andjelko Mandics azonnal lereagálta, időkérése pedig ébresztőleg hatott fiaira, akik egy 14-4-es rohammal fejezték be a harmadik etapot, ezzel újfent saját kezükbe véve az irányítást. (47-56)

A debreceni fiatalok átmentették lendületüket az utolsó felvonásra is – kiváltképp Neuwirth és Ságodi villogott -, így a harmincötödik percre gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. (52-68) A Kaposvár ugyan a végjátékban még egy-egy támadás erejéig be tudott nézni tíz alá, akadémistáink győzelme már nem forgott veszélyben. A siker eredményeképp U20-as csapatunk mérlege 10-3-ra módosult, ami egy teljes bajnoki kört követően a táblázat harmadik helyére elég.

Kaposvári KK U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 69-80 (16-18, 17-20, 14-18, 22-24)

DEAC KA: Ságodi 18/6, Neuwirth 23/9, Várszegi 4, Magyari 5/3, Czermann -.
Csere: Hegedüs 12, Varga S. 8/6, Hőgye 10, Turán -, Tóth L., Bankó.
Vezetőedző: Darko Ivanovic
Másodedző: Andjelko Mandics