U20: Győzelmet ért a lehengerlő második félidő

A nagyszünet után robbantott U20-as csapatunk, pazar második húsz percének köszönhetően harmincnégy pontos sikerrel távozhatott Székesfehérvárról Darko Ivanovic és Andjelko Mandics legénysége.

Remek dobóformát mutatva indították a Fehérvár elleni találkozót a DEAC fiataljai, a fehér-feketék négy perc alatt négy távolit süllyesztettek el a hazaiak gyűrűjében, így korán nyolcpontos fórra tettek szert. (7-15) A Fejér-megyeiek a játékrész második felében Kertész Dávid találataival megfelezték hátrányukat, de Fekete Csongor zsákolása és Hibján Máté duplája révén a pihenőre visszaállt a korábbi differencia. (13-21)

Hibján következő találatával a folytatásban meglett a közte tíz is, ezt a távolságot viszont sokáig nem tudták konzerválni a cívisvárosiak, ugyanis hamarosan a házigazda is elkapta a fonalat kintről. Vértes Zsomborék a periódus hajrájában egy 12-2-es szakasszal átvették a vezetést, és bár Neuwirth Bence kettesével még a félidő előtt fordítottak ifistáink, Kertész triplájának köszönhetően mégis az Alba vonulhatott kedvezőbb helyzetből a nagyszünetre. (40-38)

A térfélcserét követően Neuwirth Bence vette kezébe az események irányítását, parádézó akadémistánk egymaga tizennyolc egységig jutott a harmadik etap során. Eközben a mieink védekezése is rendeződött, aminek ékes bizonyítéka, hogy fiaink mindössze nyolc pontot engedélyeztek riválisuknak, szemben az általuk megtermelt harminceggyel. A kiválóan sikerült felvonás végére karnyújtásnyi közelségbe kerültek a diadaltól a debreceniek – jelentős, huszonegy pontos különbség tátongott a felek között. (48-69)

Darko Ivanovic és Andjelko Mandics tanítványai magabiztos előnyük ellenére sem lassítottak, Neuwirth továbbra is eredményesen kosárlabdázott, de Várszegi Ádám, Ságodi Róbert és Fekete Csongor is látványos megmozdulásokkal vetette észre magát. A negyedik negyedet tizenöttel, míg a mérkőzést harmincnéggyel nyerték a hajdúságiak, akik 9-2-es mérlegükkel a tabella második helyére léptek elő.

Alba Fehérvár U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 63-97 (13-21, 27-17, 8-31, 15-28)