U20: Hoztuk a kötelezőt

Darko Ivanovics és Nemes Péter legénysége negyedről negyedre fokozta a tempót Oroszlányban, és végül meglehetősen sima, harmincnégy pontos sikert aratott.

Nem éppen a várakozásoknak megfelelően indult az összecsapás, hiszen az OSE ihletett dobóformát mutatva, háromból három értékesített triplával rajtolt. A hazaiak puskapora azonban a nyitó periódus közepére kifogyni látszott, míg a mieink csak ekkor kezdték elkapni a fonalat. Várszegi Ádám két hárompontost is behintett, a hajdúságiak pedig egy 10-0-s futást produkálva átvették a vezetést. (11-16) A játékrész záró momentumai közül Magyari Kristóf zsákolását érdemes megemlítenünk, no meg azt, hogy a debreceniek előnye ekkora nyolcegységnyire rúgott. (15-23)

A folytatásban gyorsan meglett a közte tíz is, a különbség mértéke innentől kezdve néhány percig többé-kevésbé állandósult. Egészen a félidő hajrájáig, amikoris egy újabb fokozattal feljebb kapcsolt a DEAC; Magyari után Hegedüs Brúnó is letesztelte a gyűrű ruganyosságát, Várszegi megszerezte harmadik távoliját, illetve Hibján Máté is betalált kintről – a fehér-feketék a nagyszünetre már tizenhét pontos fórt birtokolva vonulhattak. (30-47)

Számottevő változást a térfélcsere sem hozott az események alakulásában, ifistáink magabiztosan menetelve tovább növelték a távolságot, mely a harmadik etap derekán, Czermann Patrik duplájával a húszas határt is átlépte. (37-58) A differencia innentől jóformán az utolsó felvonás végéig stagnált, ám a lefújás előtt még egyszer odaléptek a gázpedálra akadémistáink, és egy 10-0-s szakasszal bevitték a kegyelemdöfést ellenfelüknek. U20-as együttesünk tehát sikeresen kiköszörülte a hétközi csorbát, és tartja harmadik pozícióját a tabellán.

MVM-OSE Lions U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 57-91 (15-23, 15-24, 16-22, 11-22)