U20: Idegenben sem jelentett gondot az OSE legyőzése

Kovács Imre fiai huszonnégy pontos sikert arattak a 2023-as esztendő utolsó bajnokiján.

Az OSE vendégségében, a találkozó egyértelmű favoritjaként indította az alapszakasz második körét, s zárta egyben a 2023-as évet U20-as csapatunk. Az előzetes várakozásokkal ellentétben az összecsapás első negyede a vártnál jóval szorosabban alakult, a házigazda nem csupán tartotta a lépést a mieinkkel, de a játékrész feléig vezetett is. A szünethez közelítve Turán Simon találatai révén fordult a kocka, magukhoz ragadták a kezdeményezést ifjoncaink, ám számottevő előnyre nem sikerült szert tenniük a pihenőig. (20-23)

A második etap elején Bankó Martin vezényletével nyolccal meglépett a DEAC, miközben az Oroszlány Czermann Máté eredményességére építve igyekezett meccsben maradni. A hazaiak játékosának a félidő hajrájára fogyni látszott a puskapora, míg a több lábon álló debreceniek konzisztensen termeltek, így újfent nyolcegységnyi differencia mellett vonulhattak az öltözőbe a felek. (36-44)

Az ütközet szempontjából a harmadik periódus bizonyult sorsdöntőnek. Befutott ugyanis néhány rendkívül fontos hajdúsági tripla – Varga Sándor kettőt vállalt magára, de Fekete Csongor és Bata Olivér keze is elsült -, illetve a védekezés is rendeződött a cívisvárosiak oldalán. A tíz perces szakaszt abszolút dominálta a Kovács-legénység, ezáltal a záró felvonásnak megnyugtató fórral vághatott neki. (48-66)

A korábbiakból fakadóan csekély izgalmakat hozott az utolsó felvonás, azt viszont mindenképp érdemes megemlítenünk, hogy a kéztöréséből felépülő ifjabbik Varga, azaz Ferenc remek játékkal, kosarakat szerezve tért vissza a parkettre. Kegyelemdöfés gyanánt a végjátékban ismét fehér-fekete távolik záporoztak a közép-dunántúliak gyűrűjébe, ezzel az első háromhoz hasonlóan a negyedik negyed is akadémistáinké lett, diadalukhoz összességében egy pillanatig sem férhetett kétség.

MVM-OSE Lions U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 61-85 (20-23, 16-21, 12-22, 13-19)

DEAC KA: Varga S. 14/6, Balázsi Á. 4, Várszegi 2, Hegedüs 6, Orosi 4.
Csere: Bankó 13/3, Hibján 7/6, Bata 10/6, Turán 15/3, Varga F. 4, Fekete Cs. 6/6, Szilágyi.
Vezetőedző: Kovács Imre