U20: Kosáresőt rendeztünk Zalaegerszegen

Minden negyedet megnyerve, huszonhárom pontos győzelmet aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata a Zalakerámia-ZTE KK felett a korosztályos élvonal 16. fordulójában. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor gárdája mindössze hét fővel harcolta ki a rendkívül értékes sikert, és jutott idegenbeli szezoncsúcsot jelentő 108 egységig.

Zalai kosarakkal indult az összecsapás, Kámán Kristófék 6-0-lal kezdtek. A debreceniek gyorsan reagálva hamar utolérték ellenfelüket, (8-8) de Simó Bencéék tudtak váltani, és a negyed közepén ismét öttel elléptek. (17-12) Nem hagyták magukat leszakítani Nemes Ákosék, három jó védekezéssel és ugyanennyi sikeres akcióval átvették a vezetést. (17-18) A játékrész Fábián Szabolcs duplájával, és 27-23-mas hajdúsági előnnyel zárult.

A folytatás is kiélezett küzdelmet hozott, fej-fej mellett haladtak a felek. Az eredményjelző 37-37-es döntetlent mutatott, amikor először igazán begyújtották a rakétákat Kiss Kolosék, és egy 12-3-as futással meglógtak a vendéglátók elől. (40-49) Neuwirth Bence közelije után már a tízet is meghaladta a differencia, (42-53) de a félidő végén csak hétpontnyi különbséggel jártak előrébb a cívisvárosiak. (48-55)

A térfélcserét követően visszakapaszkodott a ZTE, Büki Bence találatával csaknem teljesen elolvadt a DEAC-fór. (57-58) Jambal Batbataar triplája a lehető legjobbkor érkezett a mieink számára, majd egy 12-0-t is produkáltak Ságodi Róberték, aminek köszönhetően a záró felvonást igencsak kedvező pozícióból várhatták akadémistáink. (65-80)

A negyedik negyedben felőrölte ellenfelét a Debrecen, a Fábián-Kiss-Neuwirth trió továbbra is nagyüzemben termelt, a játékrész közepén futott újabb 16-0 pedig végleg elrendezte a vitás kérdéseket. Az utolsó pár minutumra már óriási szakadék tátongott a csapatok között, a legnagyobb különbség huszonöt pont volt ifistáink javára, (76-101) a végül huszonhárommal megnyert találkozón.

Érdemes pár szóval megemlíteni a mérkőzés legjobb egyéni teljesítményeit is: Fábián Szabolcs és Neuwirth Bence is dupla-dupláig jutott, előbbi 21 ponttal és 15 lepattanóval, utóbbi 26 ponttal és 13 lepattanóval vette ki a részét U20-asaink idénybeli tizedik győzelméből.

Zalakerámia ZTE KK U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 82-105 (23-27, 25-28, 17-25, 20-28)

DEAC KA U20: Ságodi 16, Kiss 20/9, Neuwirth 26/9, Batbataar 8/6, Fábián 21.
Csere: Nemes 12/9, Asszú 5, Tóth.
Vezetőedző: Jesper Gustavsson
Másodedző: Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Győzelemre éhesen érkeztünk a pályára, azonban sok időbe telt mire alkalmazkodtunk a rendkívül magas színvonalú bíráskodáshoz. Amint ez sikerült, a játékunk is feljavult, tisztábban védekeztünk, és könnyebben áttörtük ellenfelünk zónavédekezését