U20: Minden a tervek szerint ment

Fölényes, huszonhét pontos sikerrel távozhatott a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata Jászberényből. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor együttese már az első félidőben kétszámjegyű előnyre tett szert, majd a harmadik negyedben végleg eldöntötte a találkozót.

Fiataljaink számára alapelvárás volt a győzelem a tabella utolsóelőtti helyén álló JKSE otthonában, Nemes Ákosék pedig ezt szem előtt tartva léptek pályára. Az eredményjelző a harmadik percben még 6-6-os döntetlent mutatott, ekkor azonban egy 13-3-as futással meglépett a Debreceni Egyetem gárdája. (9-19) Az első negyed Kovács Ákos duplájával zárult, amivel a hazaiak végül be tudtak jönni tíz alá. (17-26)

A második etap elejébe alaposan belealudtak a debreceniek, a Jászberény pedig ezt kihasználva Szőke Péter vezetésével két pontra zárkózott fel. (24-26) A rövidzárlatnak egy gyors lefolyású hajdúsági triplazápor vetett véget, Batbaatar, Nemes és Neuwirth is betalált, így a mieink a félidő vége felé közelítve újfent nyeregben érezhették magukat. (26-41) A tizenöt pontos fórból tizennégy megmaradt a nagyszünetre, így akadémistáink kedvező helyzetből várhatták a folytatást. (33-47)

A fordulás után még jobban kinyílt az olló, a DEAC a kiválóan kosárlabdázó Neuwirth Bence vezérletével fokozatosan került egyre távolabb ellenfelétől, és egyre közelebb a végső győzelemhez. Batbataar újabb távoli bombája a huszonhetedik percre megpecsételte a vendéglátók sorsát, (41-65) a záró felvonásra már csak a különbség mértéke maradt kérdéses.

A negyedik negyedre mindkét oldalon fellazult a védekezés, valamint pályára léptek az egyébként kevesebb lehetőséget kapó kosarasok is. Az adok-kapokból minimálisan, de a berényiek jöttek ki jobban, (22-21) de a végeredmény szempontjából ennek már nem volt jelentősége. A nagyarányú győzelemből oroszlánrészt vállalt a huszonhat pontig jutó Neuwirth Bence, de a padról beszállva tizenhat egységet termelő Nemes Ákos, és a lepattanózásban és az előkészítésben is jeleskedő Sólyom Bence is kitett magáért.

Jászberényi KSE U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 69- 95 (17-26, 16-21, 12-26, 22-21)

DEAC KA U20: Sólyom 9, Kiss 7, Neuwirth 26/12, Balázsi 8, Csikai 8.
Csere: Nemes 16/12, Fábián 10, Batbaatar 8/6, Somi 3, Kurucz.
Vezetőedző: Jesper Gustavsson
Másodedző: Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Remek mérkőzést játszottunk, ahol minden játékosomnak lehetőséget tudtam biztosítani, a fiúk pedig egytől-egyig hozzátettek a sikerhez. Ahogy az OSE ellen, úgy ezúttal is egy kicsit kiengedtünk a negyedik negyedre, azonban a győzelmünk egy pillanatra sem forgott veszélyben. Neuwirth Bencének külön gratulálok, véleményem szerint idei legjobb teljesítményét nyújtotta.