U20: Minden tekintetben fölénk nőtt a Falco

Mindössze tíz percig tudott lépést tartani a Falco KC csapatával a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as együttese a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság tizenkettedik fordulójában. Horváth Imre tanítványai a második negyedben teljesen leblokkoltak, így a nagyszünet után már nem kínálkozott esélyük a győzelemre.

Hiányzói ellenére is bravúrra készült akadémiánk U20-as gárdája vasárnap délután, a tabella második helyén tanyázó Falco KC Szombathellyel szemben. A szombathelyiek azonban remek startjukkal gyorsan kiábrándították mieinket; Horváth Nátán és Kovács Levente vezérletével a vasiak már az első felvonás közepére kétszámjegyű előnyt építettek ki. (4-15) A nyitó játékrész végén Varga Boldizsár és Debreczeni Olivér triplái révén valamelyest közelebb zárkózott a DEAC, de hategységnyi különbség így is megmaradt a felek között a szünetre. (15-21)

A folytatás egyenesen horrorisztikusan alakult a mieink számára: Madar Kristófék hét teljes percig nem tudtak betalálni a sárga-feketék kosarába, miközben a vendégek rendületlenül növelték a távolságot. Az átkot Czermann Patrik pontjai törték meg, a cívisvárosi deficit viszont addigra jóformán ledolgozhatatlanná vált. (18-40)

A hajdúságiak egyetlen esélye az lett volna, hogy a fordulás után mindent egy lapra feltéve nekiugranak riválisuk torkának, de nem ez történt – éppen ellenkezőleg, a debreceniek látszólag feladták a küzdelmet.  Ez a hátrány további növekedését eredményezte, 62-33-as Falco-fórnál érkezett el a záró etap.

A negyedik negyedre tehát az érdemi kérdések már eldőltek, de a Horváth-legénység az utolsó periódus három pontos megnyerésével legalább minimálisan kozmetikázni tudott az ütközet végkimenetelén. Fiataljaink mérlege ezzel a vereséggel 6-6-ra módosult, Kurucz Ádámék jelenleg a nyolcadik pozíciót foglalják el a bajnoki táblázaton.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Falco KC Szombathely U20 50-76 (15-21, 3-19, 15-22, 17-14)

DEAC: Kurucz -, Madar Kristóf 2, Debreczeni 8/3, Varga 7/3, Czermann 11.
Csere: Magyari 8, Jankó 4, Czipka 3, Turán 3, Gadus 2, Papy 2, Fülep -.
Vezetőedző: Horváth Imre
Másodedző: Léránt Gábor