U20: Nagy skalpot gyűjtöttünk be Szombathelyen

Rosszul kezdte, ám annál jobban folytatta a Falco elleni rangadót U20-as csapatunk; Kovács Imre legénységét ráadásul a kiélezett véghajrában lélekjelenléte sem hagyta cserben, így sikerrel távozhatott a Sólyomfészekből.

Nem indult túl jól a cívisvárosiak számára vasi vizitálásuk; a hazaiak első tíz pontjával szemben csupán Hegedüs Brúnó egy szem triplája árválkodott a mieink neve mellett az eredményjelzőn. Orosi Bálint távolija ugyan megduplázta a debreceni egységek számát, ám a hazaiak ezt követően egy 8-0-s futást produkáltak, így a nyitónegyed közepére már kétszámjegyű hátrányban találták magukat a fehér-feketék. (19-6) Hamarosan behullott a harmadik és negyedik cívisvárosi hármas is Várszegi Ádám és Hegedüs révén, valamint Varga Sándor által egy dupla is felkerült a táblára, de sajnos érkeztek a válaszok is, maradt tehát a tíz feletti deficit. (25-14)

A kisszünetben rendezték soraikat akadémistáink, az ihletett dobóformát kifogó Hegedüs újabb trojkája egy remekbeszabott időszakot alapozott meg; egy 15-3-as rohammal a felvonás derekára átvette a vezetést a DEAC. (28-29) A kiváló szériát két percnyi kosárcsend követte, ami elégnek bizonyult ahhoz, hogy a Falco visszaelőzzön, ellenben a hajdúságiak helyzete így is sokkal kedvezőbbnek tűnt, mint korábban. (36-32)

Növendékeink az öltözőből egy elsöprő, 13-2-s szakaszt repesztve robbantak ki, ezáltal a harmadik etap elején ismét fordítani tudtak, sőt a találkozó során először immáron több támadásnyi fórt birtokoltak. (38-45) Hamarosan a hullámvölgybe jutott házigazdák is felvették a fonalat, fokozatosan felzárkóztak, és Németh Bálint villanásainak köszönhetően még az utolsó menetrend szerinti pihenő előtt újra magukhoz ragadták a kezdeményezést. (55-53)

A sorsdöntő játékrész alatt is fej-fej mellett haladtak az együttesek, hol egyik, hol másik járt előrébb. A közvetlen hajrának 67-67-es döntetlennel vágtak neki a felek; ekkor Hegedüs kettesére a hazaiak oldalán Németh három ponttal felelt. A következő akcióból Varga Sándor hintett be hidegvérrel két büntetőt, de Takács kettesével újfent a sárga-feketék kerültek közelebb a diadalhoz. Szerencsére azonban több Falco-találat már nem született a lefújásig, míg utánpótlásműhelyünk képviseletében Czermann Patrik és Hegedüs Brúnó is hibátlanul célzott a büntetővonalról. U20-as különítményünk rendkívül értékes skalpot zsebelt be, mérlege 8-1-re módosult, és őrzi második pozícióját a tabellán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20-DEAC Kosárlabda Akadémia U20 72-75 (25-14, 11-18, 19-21, 17-22)

DEAC KA: Varga S. 4, Hibján 3/3, Várszegi 6/6, Hegedüs 22/12, Czermann 12.
Csere: Turán 13/3, Bata 3/3, Orosi 6/3, Czipka -, Bankó 4, Balázsi Á. 2.
Vezetőedző: Kovács Imre

Kovács Imre: – A találkozó eleján nem találtuk a ritmusunkat, de változtattunk a védekezésünkön, és fokozatosan sikerült fordítanunk. A csapatmunka vezetett győzelemre, valamint, hogy a végjátékban mi tudtunk higgadtabbak maradni.