U20: Oda a veretlenség

Kiélezett küzdelemben, 80-79-es vereséget szenvedett a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as együttese az SZTE-Szedeák otthonában a korosztályos NBI 9. fordulójában. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor tanítványai az utolsó percre fordulva még kétpontos előnyben voltak, a lefújás pillanatában mégis a Tisza-partiak örülhettek.

Öt elmaradó találkozó után szombat délután Szegeden jelentkezett játékra a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as gárdája. A debreceniek hibátlan mérleggel, listavezetőként várhatták az összecsapást, igaz, eddig mindössze három alkalommal léphettek pályára a bajnokságban. Ami a keretet illeti, Kalassai Martin és Ságodi Róbert is visszatért, Kovács Ákosnak viszont ezúttal nagyobb szerepet szánt a felnőtteknél Kovács Adrián, így Jesper Gustavsson nem számíthatott rá.

Az első percek Neuwirth Bencéről szóltak, bedobónk két sikeres triplával adta meg a kezdőlökést övéinek. A Szedeák fiataljai sem tétlenkedtek, különösen Polányi Kristóf volt elemében. Egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a vezető fél kiléte támadásról támadásra változott. A nyitó tíz perc végén a hazaiak két egységgel álltak jobban. (23-21) A rövid szünetet követően is hasonló mederben folyt tovább a csata, a DEAC Kurucz Ádám vezérletével elsősorban a hárompontos-vonalon túlról fenyegette ellenfelét, a hazaiak pedig főként közeli kosarakkal operáltak. A második játékrész 20-20-as döntetlennel zárult, így a Szeged megőrizte minimális előnyét a nagyszünetre. (43-41)

A második félidőt a kék-fehérek indították jobban, Polányi és Kamenik pontjaival hattal megléptek. (49-43) Ekkor Neuwirth ismét elkapta a fonalat, a debreceniek 12-0-s futásából hét egységet Ő vállalt magára, a maradékon pedig Balázsi Soma és Csikai András osztozott meg. (49-55) Az őrült adok-kapokban gyorsan elolvadt a lélegzetvételnyi hajdúsági fór, így a záró etaphoz döntetlennel érkeztek meg a felek. (64-64) Kurucz Ádám két ziccerével a mieink jutottak előnyhöz a negyedik negyed elején, a hazaiak erre egy 7-0-s rohammal feleltek. (71-68) Amikor igazán szükség volt rá, Kalassai Martin is magához tért, és hátára vette társait. Martin oroszlánrészt vállalt abban, hogy a végjátékban legyen még esélye csapatának a győzelemre, azonban kipontozódása miatt a legvégén már nem tudott segíteni. 77-77-es állásnál Neuwirth higgadtan értékesített két büntetőt, azonban egy eladott labdát követően a hazaiak előbb kiegyenlítettek, majd Kamenik Bálint révén végül kiénekelték a sajtot a mieink szájából.

SZTE Szedeák U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 80- 79 (23-21, 20-20, 21-23, 16-15)

DEAC U20: Ságodi 8, Kiss 6/6, Balázsi 7, Neuwirth 18/12, Csikai 8/3
Csere:
Kalassai 12/6, Kurucz 16/9, Tóth 4, Madar, Batbataar.
Vezetőedző:
Jesper Gustavsson
Másodedző:
Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Nagyon enerváltan kezdtük a találkozót, és sajnos ezen nem is tudtunk felülkerekedni. A Szeged remekül felkészült belőlünk, a játékosaik éhesek voltak a sikerre, míg mi kevés energiával kosárlabdáztunk. A támadásunk alapvetően rendben volt, azonban egy az egy ellen nem voltunk képesek megfogni hátvédjeiket. Megvolt a lehetőségünk lezárni a mérkőzést, de sokat hibáztunk a végjátékban, amit a Szedeák meg is büntetett. Minden erőnkkel azon leszünk, hogy kijavítsuk ezeket a hibákat a jövőben. Tanulni fogunk ebből a vereségből.