U20: Piros jegyzőkönyv a karácsonyfa alá

Kilenc pontos, 72-63-as győzelmet aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata a Szolnoki Olaj KK felett a korosztályos élvonal 15. fordulójában. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor tanítványai a második negyedben átvették a vezetést, és onnantól nem is engedték ki a győzelmet a kezeik közül.

Nagy iramban indult a találkozó, amit a vendégek kezdtek jobban, Arnóth Zoltán vezetésével 11-4-es előnyre tettek szert. Ekkor kondultak meg a debreceni vészharangok, Pollák Balázs irányításával a mieink 15-15-nél utolérték ellenfelüket. A negyed hátralévő részében folytatódott az adok-kapok, a játékrész 23-23-mas állásnál zárult le.

A második etapban magához ragadta a kezdeményezést a cívisvárosi alakulat, Kalassai Martin palánkos duplája után újfent a házigazdák álltak jobban. (29-28) Ezután sem veszített lendületéből a DEAC, Ságodi Róbert zsinórban szerzett öt pontjával a félidő végére kilenc egységgel tartottak előrébb akadémistáink. (41-32)

A fordulást követően tovább fokozták a tempót a vendéglátók, Kalassai és Ságodi kosaraival tovább hízott a differencia, ami Neuwirth Bence első triplája után a huszonnyolcadik minutumban már tizennégy egység is volt. (49-36) A folytatásban állandósult a különbség, a záró felvonást plusz tizenegyről várhatta a Debreceni Egyetem gárdája. (59-48)

A végjátékra ismét kiéleződött a küzdelem, másfél perccel a lefújás előtt öt pontra jött vissza az Olaj. (68-63) Ekkor Jesper Gustavsson egy időkéréssel igyekezett visszaterelni korábbi medrébe az ütközetet. Erőfeszítéseit siker koronázta, hiszen Kalassai Martin a következő támadásból behintett egy triplát, amivel eldöntötte a két bajnoki pont sorsát.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Szolnoki Olaj KK U20 72-63 (23-23, 18-10, 18-16, 13-15)

DEAC KA U20: Pollák 19/3, Ságodi 16/6, Sólyom 3, Kalassai 9/3, Fábián 5.
Csere:
Neuwirth 12/9, Kiss 3, Batbataar 3, Czermann 2, Nemes -, Tóth.
Vezetőedző: Jesper Gustavsson
Másodedző: Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk. A mai mérkőzés nem a dobott pontjainkról, sokkal inkább a védekezésünkről szólt. A szolnokiak nagyon fizikális kosárlabdát játszanak, de a fiúk nem hátráltak meg, felvették a kesztyűt a vendégekkel, ez pedig a kívánt eredményhez vezetett.