U20: Rangadót veszítettünk Szombathelyen

A harminchárom pontig jutó Kenéz Csaba extrája kevésnek bizonyult győzelemhez a kiváló dobóformát kifogó Falco-Vulcano Energia KC Szombathely otthonában.

Igazi csúcstalálkozót rendeztek csütörtök délután az U20-as élvonalban: a tabella harmadik helyén álló, hat mérkőzés óta veretlen mieink a diadal és az előzés reményében látogattak az eddig bevehetetlen erődnek bizonyuló Arena Savariaba, az elképesztő szériában lévő, tizenegy kör óta veretlen Falco-hoz. Akadémistáink húzóemberei közül Ságodi Róbert és Hőgye Patrik kényszerült kihagyni az összecsapást, ott volt viszont a keretben Kovács Ákos, aki a szezon során először lépett pályára a húsz év alattiak mezőnyében.

Ahogyan azt várni lehetett, a nyitó felvonás során egyik fél sem tudott ellépni a másiktól, a két gárda fej-fej mellett haladt. Az események tempóját a házigazda diktálta, ám négy pontnál nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni a sárga-feketék. A DEAC kosárfelelősévé már a korai percektől kezdve az egyébként szombathelyi születésű Kenéz Csaba lépett elő, kinek vezényletével tapadtak ellenfelükre a cívisvárosiak, előbb 14-14-nél, illetve 19-19-nél is utolérték riválisukat. A játékrészt végül mégis a vasiak zárták kedvezőbb helyzetben, de számottevő különbség nem volt a csapatok között. (22-21)

A folytatásban fordult a kocka, Hegedüs Brúnó zsákolását követően ugyanis magához ragadta a kezdeményezést a DEAC.  A hajdúságiak oldalán Kenéz mellé Kovács nőtt fel a találatok gyártásának tekintetében, kettejük villanásai által a félidő derekán ötpontosra nőtt a differencia a vendégek javára. (32-37) A Falco viszont még a nagyszünet előtt kikászálódott a gödörből; Büki Lóránt két triplája egy 10-2-es hazai rohamnak ágyazott meg, melynek eredményeképpen a félidőben újfent Svajda Gábor tanítványai jártak előrébb. (42-39)

A harmadik etap igencsak hullámzó játékot hozott; a szombathelyiek két alkalommal is hategységnyi fórt építettek ki, de akadémistáink rendre kiegyenlítettek. Sövegjártó Ábel hármasaira ellenben már nem volt válaszuk Neuwirth Bencééknek, így az utolsó periódusnak minden addiginál jelentősebb, kilencpontos hátrányból futhattak neki ifistáink. (68-59)

Mint kiderült, innen már nem volt visszaút Darko Ivanovic és Nemes Péter legénysége számára, hiszen röviddel a negyedik negyed rajtja után a remek dobóhatékonysággal dolgozó Falco kétszámjegyűre alakította a távolságot. A Sólymok nem csak hogy ötven százalékos sikerrátával céloztak a periméteren kívülről, de a debreceniek szempontjából lélektanilag meglehetősen demoralizáló pillanatokban süllyesztették el bombáikat. A hajrára el is dőlt a csata; a vendéglátók összességében teljesen megérdemelten kerekedtük felül. A DEAC továbbra is a harmadik a táblázaton, azonban U20-asaink deficitje immáron kétkörös az éllovas Falco-Honvéd duóval szemben.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 91-78 (22-21, 20-18, 26-20, 23-19)