U20: Szép diadallal zártuk az alapszakaszt

Darko Ivanovics és Nemes Péter alakulata magabiztos sikert aratott hazai pályán a Kometa Kaposvári KK együttese felett, azonban mivel a Budapesti Honvéd is győzött Szolnokon, akadémistáink a harmadik helyen zárták a reguláris szezont –ellenfelük a címvédő NKA Pécs gárdája lesz a finálé negyeddöntőjében.

A Budapesti Honvéd otthonában aratott idegenbeli bravúrsiker ellenére sem a saját kezében volt a mieink sorsa az alapszakasz második helyét illetően – a fehér-feketék feljebb lépéséhez ugyanis a Kaposvár legyőzése mellett a ifistáinknak a fővárosiak tiszaligeti botlására is szüksége volt. A cívisvárosiak azonban korán igyekeztek megcselekedni saját részüket, és már a nyitó felvonás során tetemes előnyre tettek szert. A Ságodi Róbert-Várszegi Ádám vezényelte hajdúságiak öt perc játékot követően kétszámjegyű fórt birtokoltak, a szünetre pedig kerek húszegységnyire hízott vezetésük. (31-11)

A folytatásban állandósulni látszott a felek közötti jelentős differencia, és mivel a párhuzamosan zajló szolnoki találkozón szoros volt az állás, a debreceniek továbbra is optimistán kacsintgathattak a második pozícióra. A már eldőlni látszó ütközetbe viszont némileg belekényelmesedtek Hegedüs Brúnóék, így, bár vezetésük egy pillanat erejéig sem forgott veszélyben, a somogyiak féltávhoz érve ismét látótávolságon belülre kerültek. (49-37)

A térfélcsere utáni periódust a vendégek egy triplával indították, hosszú idő után egyszámjegyűre faragva hátrányukat, ám erre a DEAC egy 11-0-s szakasszal válaszolt, ezzel újfent húsz pontra nőtt a különbség. (60-40) A harmadik etap befejeztével még mindig éltek növendékeink reményei az előzésre, lévén tizenhattal előrébb jártak a Kaposvárnál, (65-49),  míg a Szolnok és a Honvéd fej-fej mellett haladt.

Fiainkon nem múlt semmi, a negyedik negyedben végleg lesimázták a „Delfineket”,  de bánatukra a budapestiek is ekkor kezdtek hajrázni a Tiszaligetben, és magabiztos diadalt arattak. Ezzel eldőlt, hogy U20-asaink a tabella harmadik fokáról véghatnak majd neki a finálénak, a legjobb nyolc között a címvédő NKA Péccsel csatázhatnak Neuwirth Bencéék.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Kometa Kaposvári KK U20 91-67 (31-11, 18-26, 16-12, 26-18)
DEAC KA: Ságodi 9/3, Hőgye 8, Várszegi 10, Kovács Á. 9/3, Czermann 2.
Csere: Turán 12/3, Horváth B. 6/3, Hibján 10, Fekete Cs. 3, Magyari 8, Hegedüs 10/3, Bankó 4.
Vezetőedző: Darko Ivanovics
Másodedző: Nemes Péter