U20: Szoros csatában nyertünk Kecskeméten

Remekül startolt akadémiánk húsz év alatti különítménye a hírös városban, a félidőben viszont már döntetlent mutatott az eredményjelző. A második húsz perc során egy hajszállal a mieink koncentráltak jobban, így Kovács Imre legénységének pozitív szériája immáron öt mérkőzés óta tart.

Kiválóan kapta el a rajtot a fehér-fekete gárda Kecskeméten, akadémistáink két perc elteltével 10-0-ra vezettek. A kezdeti sokkból a nyitó periódus közepére józanodott ki a KTE, mely egy 10-4-es szériát produkálva közelített a debreceniek felé. A negyed második fele újfent a vendégekről szólt, Czermann Patrik remekül dolgozott a palánk alatt, Hegedüs Brúnó pedig makulátlanul célzott távolról. Nem sokkal később Varga Sándor is értékesített egy triplát, ezzel kétszámjegyűre növelve a cívisvárosi fórt, ám Ladovszky János és Kőházi Bence találataival a házigazda kozmetikázni tudott az álláson a pihenő előtt. (19-27)

A folytatásban nagyot változott a játék képe, a Kecskemét jóval agresszívabban kosárlabdázott, míg a DEAC jelentősen visszaesett. A korábban kiépített előny ennek ellenére is kishíján kitartott a nagyszünetig, azonban a félidő záró találata Tóth Patrik nevéhez fűződött, amivel egalizálni tudtak a lila-fehérek. (40-40)

A harmadik etap során fej-fej mellett haladtak a felek; jellemzően a Kovács-fiúk diktálták a tempót, de leszakítaniuk nem sikerült riválisukat. A játékrész hajrájában a találkozó során először fordítottak a hírös város ifistái, Várszegi Ádám trojkája és Fekete-Gál Csongor büntetői révén mégis a hajdűságiak várhatták kedvezőbb helyzetből a sorsdöntő felvonást. (62-64)

A befejező periódus bővelkedett az izgalmakban, hol egyik, hol másik csapat járt előrébb. Két és fél minutummal a végső dudaszó felharsanását megelőzően Tóth Patrik és Czermann Patrik váltott tust – ekkor eggyel ment a DEAC – innentől fogva pedig váratlanul befagytak a gólcsapok mindkét oldalon. Idő szűkében aztán a KTE Várszegit volt kénytelen faultolni, aki viszont hidegvérrel a helyére pakolt négyből négy egypontost, ezzel bebiztosítva övéi zsinórban ötödik, összesen pedig tizenkettedik bajnoki diadalát.

KTE-NJE U20-DEAC Kosárlabda Akadémia U20 72-77 (19-27, 21-13, 22-24, 10-13)